Wypadki drogowe w Polsce i Rosji. Ciekawe filmy z kamer samochodowych. Zdjęcia. Nagrania wypadków. Relacje świadków.
Zdjęcia i video sytuacji drogowych w Polsce i Rosji

Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S22

W środę, 13 kwietnia kilkanaście minut po godzinie 17:00 na drodze ekspresowej S22 tzw. berlince, doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych.

Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi między Braniewem a Elblągiem w pobliżu węzła drogowego „Błudowo" na wysokości Wielkiego Wierzna (gm. Frombork). Uczestniczyły w nim trzy samochody: Audi na braniewskich tablicach, Volkswagen Sharan i Opel z Elbląga. Volkswagenem Sharan w stronę granicy jechali Rosjanie.

Siła uderzenia była tak duża, że Audi i Volkswagen zostały kompletnie zniszczone, a części od nich zostały rozrzucone w odległości nawet do 100 metrów.

Kierujący osobowym Oplem, chociaż jego pojazd również został poważnie uszkodzony, wyszedł z całego zdarzenia o własnych siłach, jednak był wstrząśnięty tym, czego przed chwilą był świadkiem.

- Ja i kierowca Audi jechaliśmy w stronę Elbląga. Jechałem może 80 kilometrów na godzinę, kierowca Audi zdecydowanie szybciej — opowiada. — Kiedy mnie wyprzedzał, to zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka Volkswagenem. Siła uderzenia była taka, że widziałem, jak ten Volkswagen „podskoczył" w górę na kilka metrów... Pierwszy raz coś takiego widziałem — dodaje.

Spośród osób podróżujących samochodami trzy osoby w wyniku odniesionych obrażeń poniosły śmierć na miejscu, natomiast dwie po wydobyciu ze zniszczonych aut zostały przewiezione do szpitala. Kierujący Oplem nie odniósł obrażeń. Wśród ofiar dwie osoby to obywatele Federacji Rosyjskiej.

Droga ekspresowa była całkowicie zablokowana na kilka godzin.

fot. KP PSP w Braniewie

440
Podobało Ci się to zdarzenie drogowe? Daj nam motywację do dodawania kolejnych sytuacji drogowych.
Skomentuj poniżej lub Podziel się artykułem ze znajomymi na serwisach społecznościowych!
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy
Ładowanie...
Ta witryna używa plików cookies, dzięki którym serwis może działać lepiej. Przeglądając dalej witrynę bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.