Wypadki drogowe w Polsce i Rosji. Ciekawe filmy z kamer samochodowych. Zdjęcia. Nagrania wypadków. Relacje świadków.
Zdjęcia i video sytuacji drogowych w Polsce i Rosji

Tenczyn. Groźny wypadek autokaru i TIRa na Zakopiance

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło dzisiaj, 8 czerwca, o godzinie 11:10 na Zakopiance w miejscowości Tenczyn (pow. myślenicki) w Małopolsce.

Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły wypadku. Ze wstępnych informacji policji i służb ratunkowych, pracujących na miejscu wypadku, wynika, że autokarem podróżowały 42 osoby, które wracały ze szkolnej wycieczki z Zakopanego do Warszawy. To uczniowie siódmej klasy jednej z warszawskich szkół podstawowych oraz ich opiekunowie. 

Miejscowe media informują o wielu rannych. Wstępnie wiadomo, że poszkodowanych zostało 20 osób. 4 osoby z ciężkimi obrażeniami ciała to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów. Osoby poszkodowane przewiezione zostały do szpitali w Krakowie i Myślenicach. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 7 zespołów ratownictwa medycznego, 5 śmigłowców LPR, 11 zastępów straży pożarnej. W działaniach ratowniczych udział brał nawet śmigłowiec wojskowy.

Przypominamy, że to kolejny w krótkim czasie wypadek autokaru z dziećmi. W wyniku niedawnego wypadku na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku, do którego doszło 4 czerwca, poszkodowanych zostało kilka osób, w tym dzieci.

Województwo:
Powiat:
Miejscowość:
Droga:
Typ pojazdu:
Typ zdarzenia:
Data zdarzenia:
11:10
708
Podobało Ci się to zdarzenie drogowe? Daj nam motywację do dodawania kolejnych sytuacji drogowych.
Skomentuj poniżej lub Podziel się artykułem ze znajomymi na serwisach społecznościowych!
Dziadzio
13:49
Naczepa przygniotła kabinę ciągnika… mam nadzieję, że kierowca żyje. Wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!
Ładowanie...
Ta witryna używa plików cookies, dzięki którym serwis może działać lepiej. Przeglądając dalej witrynę bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.