Wypadki drogowe w Polsce i Rosji. Ciekawe filmy z kamer samochodowych. Zdjęcia. Nagrania wypadków. Relacje świadków.
Zdjęcia i video sytuacji drogowych w Polsce i Rosji

Troje dzieci rannych w wypadku w Łebieńcu

W miejscowości Łebieniec (gm. Wicko) przed godz. 18.00 16 czerwca doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku kolizji poważnie ranna została 29-letnia kobieta kierująca Fiatem Punto oraz jej roczna córka. Z obrażeniami nie zagrażającymi życiu zabrano również 4-letniego chłopca. Z drugiego pojazdu – Volkswagen Passat – ratownicy zabrali pasażerkę oraz 8-letniego chłopca.

Według informacji uzyskanych z policji wynika, że z drogi podporządkowanej (z posesji) wyjeżdżała fiatem punto 29-letnia kobieta. Nie wiadomo, czy wymusiła ona pierwszeństwo na jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu volkswagenie passacie czy też źle oceniła odległość dzielącą ją od nadjeżdżającego pojazdu. Policja będzie sprawdzać, czy 55-letni kierowca passata nie przekroczył prędkości w terenie zabudowanym, gdyż przed samym miejscem zderzenia nie było śladów hamowania. Fiat został uderzony w bok od strony kierowcy, co spowodowało, że kierująca samochodem kobieta i siedząca z tyłu córka odniosły poważne obrażenia.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ranną dziewczynkę do szpitala w Gdańsku. Ciężko ranną kobietę zabrano do szpitala w Lęborku. Do szpitala w Wejherowie zabrano natomiast 4-letniego chłopca z fiata punto i 8-letniego chłopca z volkswagena passata. Do lęborskiego szpitala z obrażeiami nie zagrażającymi życiu trafiła również pasażerka vw passata.

W akcji ratunkowej brały udział 4 zastępy straży pożarnej, 2 karetki pogotowia ratunkowego i śmigłowiec oraz 3 radiowozy policji. Przez kilka godzin droga prowadząca przez miejscowość Łebieniec była zablokowana.

Troje dzieci rannych w wypadku w Łebieńcu
Troje dzieci rannych w wypadku w Łebieńcu
Troje dzieci rannych w wypadku w Łebieńcu
Troje dzieci rannych w wypadku w Łebieńcu
Troje dzieci rannych w wypadku w Łebieńcu


Źródło: Polski Serwis Pożarniczy
393
Podobało Ci się to zdarzenie drogowe? Daj nam motywację do dodawania kolejnych sytuacji drogowych.
Skomentuj poniżej lub Podziel się artykułem ze znajomymi na serwisach społecznościowych!
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy
Ładowanie...
Ta witryna używa plików cookies, dzięki którym serwis może działać lepiej. Przeglądając dalej witrynę bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.