Wypadki drogowe w Polsce i Rosji. Ciekawe filmy z kamer samochodowych. Zdjęcia. Nagrania wypadków. Relacje świadków.
Zdjęcia i video sytuacji drogowych w Polsce i Rosji

Wypadek ukraińskiego autokaru w Leszczawie Dolnej

Do tragedii doszło wczoraj wieczorem, 17 sierpnia, około godziny 22:00 na drodze krajowej nr 28 (DK28) w Leszczawie Dolnej (pow. przemyski, woj. podkarpackie). 

Niedaleko miejscowości Bircza autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych na ostrym zakręcie przebił barierę energochłonną i kilkukrotnie koziołkując, spadł w 30-metrową przepaść. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że autobusem podrózowały 54 osoby narodowości ukraińskiej w tym 11 dzieci. Był to autobus turystyczny, który wiózł wycieczkę ze Lwowa. 

W wyniku wypadku śmierć poniosły trzy osoby, a 18 zostało rannych, 9 są w stanie ciężkim. Ten odcinek drogi okoliczni mieszkańcy nazywają "zakrętem śmierci". W przeszłości dochodziło tam do wielu wypadków z udziałem autobusów i samochodów ciężarowych. Stoi na tym miejscu nawet duży drewniany krzyż, upamiętniający ofiary tych tragicznych zdarzeń drogowych.

fot. googleMaps

Województwo:
Powiat:
Miejscowość:
Droga:
Typ pojazdu:
Data zdarzenia:
22:00
520
Podobało Ci się to zdarzenie drogowe? Daj nam motywację do dodawania kolejnych sytuacji drogowych.
Skomentuj poniżej lub Podziel się artykułem ze znajomymi na serwisach społecznościowych!
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy
Ładowanie...
Ta witryna używa plików cookies, dzięki którym serwis może działać lepiej. Przeglądając dalej witrynę bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.